251PMLF
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 251PMLF with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 251PMLF with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 251PMLF |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC CLK SYNTHESIZER FP SGL 8-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 97 pcs | 194 pcs | 291 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.79 | $2.52 | $2.25 | $2.025 | $1.80 | |
| 582 pcs | 1067 pcs | 2522 pcs | 5044 pcs | ||
| $1.575 | $1.305 | $1.215 | $1.17 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.15 V ~ 3.45 V |
|---|---|
| Type: | Clock/Frequency Synthesizer, Spread Spectrum Clock Generator |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Series: | VersaClock® |
| Ratio - Input:Output: | 1:1 |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| PLL: | Yes |
| Output: | CMOS |
| Other Names: | 251PMLF-ND 800-3303-5 ICS251PMLF ICS251PMLF-ND |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input: | Clock, Crystal |
| Frequency - Max: | 200MHz |
| Divider/Multiplier: | Yes/No |
| Differential - Input:Output: | No/No |
| Base Part Number: | ICS251 |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply 251PMLF, use the request quote form to request 251PMLF pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 251PMLF.The price and lead time for 251PMLF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 251PMLF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



