2904788
Phoenix Contact
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2904788 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 2904788 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 2904788 |
|---|---|
| Manufacturer | Phoenix Contact |
| Description | CBL ASSY RPSMA-NTYPE 29.92" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $495.00 | |||||
Specifications
Data sheet
| Style: | RP-SMA to N-Type |
|---|---|
| Series: | - |
| Other Names: | RAD-PIG-RSMA-N-EX/ATEX |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 75°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Length: | 29.92" (760.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Gender: | Female to Female |
| Frequency - Max: | 6GHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Cable Assembly Coaxial RP-SMA to N-Type Female to Female 29.92" (760.00mm) |
| Color: | - |
| Cable Type: | - |
| 2nd Connector: | N Female Jack |
| 1st Connector: | RP-SMA Male Plug, Female Socket |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply 2904788, use the request quote form to request 2904788 pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 2904788.The price and lead time for 2904788 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 2904788.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

