330812090
Bopla Enclosures
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 330812090 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 330812090 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 330812090 |
|---|---|
| Manufacturer | Bopla Enclosures |
| Description | BOX PLSTC GRAY/CLR 4.72"LX3.15"W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $33.88 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 0.49 lb (222.26g) |
|---|---|
| Thickness: | - |
| Size / Dimension: | 4.724" L x 3.150" W (120.00mm x 80.00mm) |
| Shipping Info: | Shipped from Digi-Key |
| Series: | 33 |
| Ratings: | IP66, NEMA 4X, UL-508 |
| Other Names: | 02226100 02226100-ND |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-2 |
| Material: | Plastic, Polycarbonate |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 3.346" (85.00mm) |
| Features: | Watertight |
| Detailed Description: | Box Plastic, Polycarbonate Gray, Clear Cover/Door Cover Included 4.724" L x 3.150" W (120.00mm x 80.00mm) X 3.346" (85.00mm) |
| Design: | Cover Included |
| Container Type: | Box |
| Color: | Gray, Clear Cover/Door |
| Area (L x W): | 14.9 in² (96 cm²) |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply 330812090, use the request quote form to request 330812090 pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 330812090.The price and lead time for 330812090 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 330812090.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



