3850-9
Pomona Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 3850-9 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 3850-9 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 3850-9 |
|---|---|
| Manufacturer | Pomona Electronics |
| Description | BOX PLASTIC WHT 2.69"L X 1.82"W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free by exemption / RoHS compliant by exemption |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | - |
|---|---|
| Thickness: | 0.080" (2.03mm) |
| Size / Dimension: | 2.690" L x 1.820" W (68.33mm x 46.23mm) |
| Shipping Info: | Shipped from Digi-Key |
| Series: | - |
| Ratings: | - |
| Material Flammability Rating: | - |
| Material: | Plastic, Thermoplastic |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free by exemption / RoHS compliant by exemption |
| Height: | 1.370" (34.80mm) |
| Features: | Card Guides |
| Detailed Description: | Box Plastic, Thermoplastic White Cover Included 2.690" L x 1.820" W (68.33mm x 46.23mm) X 1.370" (34.80mm) |
| Design: | Cover Included |
| Container Type: | Box |
| Color: | White |
| Area (L x W): | 4.90 in² (31.6 cm²) |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply 3850-9, use the request quote form to request 3850-9 pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 3850-9.The price and lead time for 3850-9 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 3850-9.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







