400229-03
Bergquist
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 400229-03 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 400229-03 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 400229-03 |
|---|---|
| Manufacturer | Bergquist |
| Description | TOUCH SCREEN RESISTIVE 17.1" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Width: | 0.13" (3.18mm) |
|---|---|
| Type: | Resistive |
| Series: | - |
| Other Names: | 40022903 BER239 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Length: | 13.39" (340.0mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | Requires Controller |
| Height: | 10.72" (272.4mm) |
| Diagonal Screen Size: | 17.1" (434.34mm) |
| Detailed Description: | Resistive Touch Screen Overlay 17.1" (434.34mm) Requires Controller |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply 400229-03, use the request quote form to request 400229-03 pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 400229-03.The price and lead time for 400229-03 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 400229-03.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



