43225
Wiha
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 43225 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 43225 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 43225 |
|---|---|
| Manufacturer | Wiha |
| Description | PROBE MULTI ANGL STN STEEL 6.69" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 0.07 lb (31.75g) |
|---|---|
| Tool Type: | Probe (Double Ended) |
| Tip - Shape: | Multi Angled |
| Series: | - |
| Material: | Stainless Steel |
| Length - Overall: | 6.69" (170.0mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Features: | Single Piece Construction |
| Detailed Description: | Probe (Double Ended) Multi Angled Stainless Steel 6.69" (170.0mm) Length |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply 43225, use the request quote form to request 43225 pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 43225.The price and lead time for 43225 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 43225.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



