45223C
Murata Power Solutions
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 45223C with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 45223C with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 45223C |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Power Solutions |
| Description | FIXED IND 22UH 1.35A 180 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.55 | $0.51 | $0.505 | |||
Specifications
Data sheet
| Type: | Wirewound |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm) |
| Shielding: | Shielded |
| Series: | 4500 |
| Ratings: | - |
| Q @ Freq: | - |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Other Names: | 811-1158-6 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Core: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 10kHz |
| Inductance: | 22µH |
| Height - Seated (Max): | 0.140" (3.55mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Detailed Description: | 22µH Shielded Wirewound Inductor 1.35A 180 mOhm Max Nonstandard |
| DC Resistance (DCR): | 180 mOhm Max |
| Current Rating: | 1.35A |
| Current - Saturation: | - |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply 45223C, use the request quote form to request 45223C pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 45223C.The price and lead time for 45223C depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 45223C.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation




