500-24
Klein Tools
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 500-24 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 500-24 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 500-24 |
|---|---|
| Manufacturer | Klein Tools |
| Description | WRENCH ADJUSTABLE 2-1/2" 24" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $230.58 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 7.8 lbs (3.5kg) |
|---|---|
| Tool Type: | Adjustable |
| Series: | - |
| Other Names: | 0-9264467021-3 009264467021-3 09264467021-3 67021-3 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Length: | 24.00" (609.6mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Features: | Chrome Finish |
| End - Size: | 2-1/2" |
| Detailed Description: | Adjustable Wrench 2-1/2" 24.00" (609.6mm) Length |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply 500-24, use the request quote form to request 500-24 pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 500-24.The price and lead time for 500-24 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 500-24.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


