609-029
American Hakko Products, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 609-029 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 609-029 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 609-029 |
|---|---|
| Manufacturer | American Hakko Products, Inc. |
| Description | SOLDER SPONGE 2.6X2.6" SC STYLE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.27 | |||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Sponge |
|---|---|
| Specifications: | Swiss Cheese Style |
| Size: | 2.60" L x 2.60" W (66.0mm x 66.0mm) |
| Series: | - |
| Other Names: | 1691-1007 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| For Use With/Related Products: | - |
| Detailed Description: | Swiss Cheese Style Solder Sponge 2.60" L x 2.60" W (66.0mm x 66.0mm) |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply 609-029, use the request quote form to request 609-029 pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 609-029.The price and lead time for 609-029 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 609-029.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



