62-0136PBF
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 62-0136PBF with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 62-0136PBF with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 62-0136PBF |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | MOSFET N-CH 30V 19A 8-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 2.25V @ 250µA |
|---|---|
| Vgs (Max): | ±20V |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Supplier Device Package: | - |
| Series: | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 4.5 mOhm @ 19A, 10V |
| Power Dissipation (Max): | 2.5W |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | - |
| Other Names: | SP001562150 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 3710pF @ 15V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 44nC @ 4.5V |
| FET Type: | N-Channel |
| FET Feature: | - |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): | 10V |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 30V |
| Detailed Description: | N-Channel 30V 19A (Ta) 2.5W Surface Mount |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 19A (Ta) |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply 62-0136PBF, use the request quote form to request 62-0136PBF pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 62-0136PBF.The price and lead time for 62-0136PBF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 62-0136PBF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



