6TPF330M9L
Panasonic
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 6TPF330M9L with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 6TPF330M9L with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 6TPF330M9L |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.50 | $2.022 | $1.544 | $1.177 | $1.03 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 6.3V |
|---|---|
| Type: | Molded |
| Tolerance: | ±20% |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Series: | POSCAP™ TPF |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Other Names: | P16258DKR |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Manufacturer Size Code: | D3L |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Features: | General Purpose |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 9 mOhm |
| Detailed Description: | 330µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3V 2917 (7343 Metric) 9 mOhm |
| Capacitance: | 330µF |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply 6TPF330M9L, use the request quote form to request 6TPF330M9L pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 6TPF330M9L.The price and lead time for 6TPF330M9L depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 6TPF330M9L.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
