7445520
Wurth Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 7445520 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 7445520 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 7445520 |
|---|---|
| Manufacturer | Wurth Electronics Inc. |
| Description | FIXED IND 100UH 300MA 1.27 OHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 50 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.29 | $2.184 | $1.966 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Breakdown: | - |
|---|---|
| Usage: | Unshielded |
| Type: | Wirewound |
| Size / Dimension: | 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm) |
| Series: | WE-PD4 |
| RoHS Status: | Digi-Reel® |
| Ratings: | - |
| Polarization: | Nonstandard |
| Other Names: | 732-1341-6 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | 7445520 |
| Height - Seated (Max): | 0.115" (2.92mm) |
| Hardware Type: | 100µH |
| Frequency - Test: | 8MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.27 Ohm Max |
| Expanded Description: | 100µH Unshielded Wirewound Inductor 300mA 1.27 Ohm Max Nonstandard |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±20% |
| Diameter - Shoulder: | - |
| Description: | FIXED IND 100UH 300MA 1.27 OHM |
| Delay Time: | 100kHz |
| DC Resistance (DCR): | 310mA |
| Current Rating: | 300mA |
| Current - Saturation: | Ferrite |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply 7445520, use the request quote form to request 7445520 pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 7445520.The price and lead time for 7445520 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 7445520.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
