749196511
Wurth Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 749196511 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 749196511 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 749196511 |
|---|---|
| Manufacturer | Wurth Electronics |
| Description | TRANSFORMER 22.3UH 1.7A SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Primary: | - |
|---|---|
| Voltage - Isolation: | 500VDC |
| Voltage - Auxiliary: | - |
| Type: | Configurable (For DC/DC) |
| Size / Dimension: | 0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm) |
| Series: | WE-FLEX |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Other Names: | 732-2448-1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Intended Chipset: | - |
| Inductance @ Frequency: | 22.3µH @ 10kHz |
| Height - Seated (Max): | 0.425" (10.80mm) |
| Frequency: | - |
| Footprint: | 0.827" L x 1.169" W (21.00mm x 29.70mm) |
| Chipset Manufacturer: | - |
| Applications: | Flexible |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply 749196511, use the request quote form to request 749196511 pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 749196511.The price and lead time for 749196511 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 749196511.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
