74LVC573AQ20-13
Diodes Incorporated
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 74LVC573AQ20-13 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 74LVC573AQ20-13 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 74LVC573AQ20-13 |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Description | IC OCTAL TRANSPAR LATCH 20QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.175 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.65 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | V-QFN4525-20 |
| Series: | 74LVC |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 20-VFQFN Exposed Pad |
| Output Type: | Tri-State |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Logic Type: | D-Type Transparent Latch |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Independent Circuits: | 1 |
| Detailed Description: | D-Type Transparent Latch 1 Channel 8:8 IC Tri-State V-QFN4525-20 |
| Delay Time - Propagation: | 4.4ns |
| Current - Output High, Low: | 24mA, 24mA |
| Circuit: | 8:8 |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply 74LVC573AQ20-13, use the request quote form to request 74LVC573AQ20-13 pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 74LVC573AQ20-13.The price and lead time for 74LVC573AQ20-13 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 74LVC573AQ20-13.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



