74VCXH32245LBR
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 74VCXH32245LBR with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 74VCXH32245LBR with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 74VCXH32245LBR |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | IC TXRX NON-INVERT 3.6V 96LFBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.995 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.65 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 96-LFBGA (13.5x5.5) |
| Series: | 74VCXH |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 96-LFBGA |
| Output Type: | 3-State |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Elements: | 4 |
| Number of Bits per Element: | 8 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Logic Type: | Transceiver, Non-Inverting |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Type: | - |
| Detailed Description: | Transceiver, Non-Inverting 4 Element 8 Bit per Element 3-State Output 96-LFBGA (13.5x5.5) |
| Current - Output High, Low: | 24mA, 24mA |
| Base Part Number: | 74VCXH32245 |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply 74VCXH32245LBR, use the request quote form to request 74VCXH32245LBR pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 74VCXH32245LBR.The price and lead time for 74VCXH32245LBR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 74VCXH32245LBR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


