78438322010
Wurth Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 78438322010 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 78438322010 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 78438322010 |
|---|---|
| Manufacturer | Wurth Electronics |
| Description | FIXED IND 1UH 1.75A 133 MOHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Molded |
|---|---|
| Tolerance: | ±30% |
| Supplier Device Package: | 2508 |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Shielding: | Shielded |
| Series: | WE-MAIA |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Q @ Freq: | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 1008 (2520 Metric) |
| Other Names: | 732-6905-1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Core: | Iron Alloy |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 100kHz |
| Inductance: | 1µH |
| Height - Seated (Max): | 0.032" (0.80mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 100MHz |
| Detailed Description: | 1µH Shielded Molded Inductor 1.75A 133 mOhm Max 1008 (2520 Metric) |
| DC Resistance (DCR): | 133 mOhm Max |
| Current Rating: | 1.75A |
| Current - Saturation: | 3.35A |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply 78438322010, use the request quote form to request 78438322010 pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 78438322010.The price and lead time for 78438322010 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 78438322010.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

