8
VCC (Visual Communications Company)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 8 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 8 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 8 |
|---|---|
| Manufacturer | VCC (Visual Communications Company) |
| Description | LAMP INCAND RS-8 DBL BAYONET 8V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 8V |
|---|---|
| Type: | Incandescent |
| Series: | - |
| Other Names: | CML8 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| MSCP (Mean Spherical Candle Power): | 2 |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | RS-8 |
| Lead Style: | Bayonet - Double Contact |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Incandescent Lamp Clear 8V Round with Domed Top, S-8 Bayonet - Double Contact |
| Color: | Clear |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply 8, use the request quote form to request 8 pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 8.The price and lead time for 8 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 8.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

