814S208BKILF
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 814S208BKILF with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 814S208BKILF with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 814S208BKILF |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC FEMTOCLOCK XTAL-LVDS 48VFQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 260 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $6.222 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.135 V ~ 3.465 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 48-QFN (7x7) |
| Series: | FemtoClock® |
| Ratio - Input:Output: | 2:9 |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 48-VFQFN Exposed Pad |
| PLL: | Yes with Bypass |
| Output: | LVDS |
| Other Names: | ICS814S208BKILF ICS814S208BKILF-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input: | LVCMOS, Crystal |
| Frequency - Max: | 160MHz |
| Divider/Multiplier: | Yes/No |
| Differential - Input:Output: | Yes/Yes |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply 814S208BKILF, use the request quote form to request 814S208BKILF pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 814S208BKILF.The price and lead time for 814S208BKILF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 814S208BKILF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation








