831753300
Wurth Electronics iBE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 831753300 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 831753300 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 831753300 |
|---|---|
| Manufacturer | Wurth Electronics iBE |
| Description | FIXED IND 3.3UH 14A 9.2 MOHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 600 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.266 | |||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Molded |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm) |
| Shielding: | Shielded |
| Series: | WE-MASH-I |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Q @ Freq: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 2-SMD, J-Lead |
| Other Names: | 1773-1033-2 831753300S |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Core: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 100kHz |
| Inductance: | 3.3µH |
| Height - Seated (Max): | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Detailed Description: | 3.3µH Shielded Molded Inductor 14A 9.2 mOhm 2-SMD, J-Lead |
| DC Resistance (DCR): | 9.2 mOhm |
| Current Rating: | 14A |
| Current - Saturation: | 30A |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply 831753300, use the request quote form to request 831753300 pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 831753300.The price and lead time for 831753300 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 831753300.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



