8428-6
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 8428-6 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 8428-6 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 8428-6 |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | COLD SHRINK .95-1.94 X 6" BLK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $25.19 | $21.21 | $19.222 | |||
| 20 pcs | 50 pcs | 100 pcs | |||
| $17.897 | $17.233 | $16.836 | |||
Specifications
Data sheet
| Width: | - |
|---|---|
| Type: | Tubing |
| Thickness: | - |
| Series: | 8420 |
| Other Names: | 00054007099161 054007-09916 05400709916 5400709916 54007099161 7000005997 80-6104-5617-2 80610456172 84286 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | Ethylene Propylene Rubber (EPR) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Length: | 0.500' (152.40mm, 6.00") |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Diameter: | 0.95" ~ 1.94" (24.1mm ~ 49.3mm) |
| Detailed Description: | Black Cold Shrink Tubing 0.95" ~ 1.94" (24.1mm ~ 49.3mm) X 0.500' (152.40mm, 6.00") |
| Color: | Black |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply 8428-6, use the request quote form to request 8428-6 pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 8428-6.The price and lead time for 8428-6 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 8428-6.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation




