992115
Weidmuller
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 992115 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 992115 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 992115 |
|---|---|
| Manufacturer | Weidmuller |
| Description | CIR BRKR 15A 480VAC 65VDC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $98.80 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - DC: | 65V |
|---|---|
| Voltage Rating - AC: | 480V |
| Series: | CB2200 |
| Other Names: | CB2211/15A |
| Number of Poles: | 1 |
| Mounting Type: | DIN Rail |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Illumination Voltage (Nominal): | - |
| Illumination: | - |
| Current Rating: | 15A |
| Breaker Type: | Thermal Magnetic |
| Actuator Type: | Lever |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply 992115, use the request quote form to request 992115 pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 992115.The price and lead time for 992115 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 992115.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



