AD6688BBPZRL
ADI (Analog Devices, Inc.)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AD6688BBPZRL with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AD6688BBPZRL with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AD6688BBPZRL |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | RF DIVERSITY AND 1.2 GHZ BANDWID |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 0.95 V ~ 1 V, 1.85 V ~ 1.95 V, 2.44 V ~ 2.56 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 196-BGA-ED (12x12) |
| Series: | - |
| Sensitivity: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 196-LFBGA |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Modulation or Protocol: | TD-SCDMA, W-CDMA |
| Memory Size: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency: | 1.2GHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | - RF Receiver TD-SCDMA, W-CDMA 1.2GHz 16Gbps 196-BGA-ED (12x12) |
| Data Rate (Max): | 16Gbps |
| Data Interface: | SPI |
| Current - Receiving: | 790mA |
| Base Part Number: | AD6688 |
| Applications: | General Purpose |
| Antenna Connector: | - |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply AD6688BBPZRL, use the request quote form to request AD6688BBPZRL pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AD6688BBPZRL.The price and lead time for AD6688BBPZRL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AD6688BBPZRL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

