AD8074ARUZ
ADI (Analog Devices, Inc.)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AD8074ARUZ with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AD8074ARUZ with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AD8074ARUZ |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices |
| Description | IC BUFFER TRPL VIDEO HS 16-TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 96 pcs | 192 pcs | 576 pcs | 1056 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $5.99 | $5.085 | $4.407 | $3.752 | $3.164 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 9 V ~ 11 V, ±4.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 16-TSSOP |
| Slew Rate: | 1600 V/µs |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Output Type: | - |
| Number of Circuits: | 3 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Video Amp, 3 Buffer 16-TSSOP |
| Current - Supply: | 21.5mA |
| Current - Output / Channel: | 70mA |
| Base Part Number: | AD8074 |
| Applications: | Buffer |
| -3db Bandwidth: | 600MHz |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply AD8074ARUZ, use the request quote form to request AD8074ARUZ pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AD8074ARUZ.The price and lead time for AD8074ARUZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AD8074ARUZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

