ADBF609WCBCZ502
ADI (Analog Devices, Inc.)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ADBF609WCBCZ502 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ADBF609WCBCZ502 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ADBF609WCBCZ502 |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices |
| Description | BLACKFIN CORE PROCESSOR W/HD PV |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 18 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $44.071 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - I/O: | 1.8V, 3.3V |
|---|---|
| Voltage - Core: | 1.25V |
| Type: | Dual Core |
| Supplier Device Package: | 349-CSPBGA (19x19) |
| Series: | Automotive |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 349-LFBGA, CSPBGA |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| On-Chip RAM: | 808K x 8 |
| Non-Volatile Memory: | ROM (64 kB) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | CAN, EBI/EMI, Ethernet, I²C, SPI, SPORT, UART/USART, USB OTG |
| Clock Rate: | 500MHz |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply ADBF609WCBCZ502, use the request quote form to request ADBF609WCBCZ502 pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ADBF609WCBCZ502.The price and lead time for ADBF609WCBCZ502 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ADBF609WCBCZ502.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

