ADCMP343YRJZ-REEL7
ADI (Analog Devices, Inc.)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ADCMP343YRJZ-REEL7 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ADCMP343YRJZ-REEL7 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ADCMP343YRJZ-REEL7 |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices |
| Description | IC COMPARATOR DUAL OD SOT23-8 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.269 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 1.7 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset (Max): | - |
| Type: | with Voltage Reference |
| Supplier Device Package: | SOT-23-8 |
| Series: | - |
| Propagation Delay (Max): | 10µs |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SOT-23-8 |
| Output Type: | Open Drain |
| Other Names: | ADCMP343YRJZ-REEL7TR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Elements: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Hysteresis: | - |
| Detailed Description: | Comparator with Voltage Reference Open Drain SOT-23-8 |
| Current - Quiescent (Max): | 10µA |
| Current - Output (Typ): | - |
| Current - Input Bias (Max): | 0.005µA @ 1.7V |
| CMRR, PSRR (Typ): | - |
| Base Part Number: | ADCMP343 |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply ADCMP343YRJZ-REEL7, use the request quote form to request ADCMP343YRJZ-REEL7 pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ADCMP343YRJZ-REEL7.The price and lead time for ADCMP343YRJZ-REEL7 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ADCMP343YRJZ-REEL7.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


