ADM2484EBRWZ
ADI (Analog Devices, Inc.)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ADM2484EBRWZ with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ADM2484EBRWZ with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ADM2484EBRWZ |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices |
| Description | DGTL ISO 5KV RS422/RS485 16SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 47 pcs | 141 pcs | 517 pcs | 1034 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $6.66 | $5.74 | $4.984 | $4.34 | $3.78 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.3V, 5V |
|---|---|
| Voltage - Isolation: | 5000Vrms |
| Type: | RS422, RS485 |
| Technology: | Magnetic Coupling |
| Supplier Device Package: | 16-SOIC |
| Series: | iCoupler® |
| Rise / Fall Time (Typ): | 450ns, 450ns |
| Pulse Width Distortion (Max): | - |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max): | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Channels: | 3 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 23 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Isolated Power: | No |
| Inputs - Side 1/Side 2: | 2/1 |
| Detailed Description: | RS422, RS485 Digital Isolator 5000Vrms 3 Channel 500kbps 25kV/µs CMTI 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Data Rate: | 500kbps |
| Common Mode Transient Immunity (Min): | 25kV/µs |
| Channel Type: | Unidirectional |
| Base Part Number: | ADM2484 |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply ADM2484EBRWZ, use the request quote form to request ADM2484EBRWZ pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ADM2484EBRWZ.The price and lead time for ADM2484EBRWZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ADM2484EBRWZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

