ADM691ANZ
ADI (Analog Devices, Inc.)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ADM691ANZ with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ADM691ANZ with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ADM691ANZ |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices |
| Description | IC MPU SUPER 4.65 100MA 16DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 25 pcs | 100 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.92 | $3.33 | $2.886 | |||
| 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | |||
| $2.457 | $2.072 | $1.968 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Threshold: | 4.65V |
|---|---|
| Type: | Battery Backup Circuit |
| Supplier Device Package: | 16-PDIP |
| Series: | - |
| Reset Timeout: | 35 ms Minimum |
| Reset: | Active High/Active Low |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Output: | Open Drain, Push-Pull |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Voltages Monitored: | 1 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Open Drain, Push-Pull 1 Channel 16-PDIP |
| Base Part Number: | ADM691 |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply ADM691ANZ, use the request quote form to request ADM691ANZ pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ADM691ANZ.The price and lead time for ADM691ANZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ADM691ANZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



