ADM693ARZ
ADI (Analog Devices, Inc.)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ADM693ARZ with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ADM693ARZ with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ADM693ARZ |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices |
| Description | IC SUPER MPU 4.4 100MA WD 16SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 47 pcs | 141 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.78 | $2.363 | $2.048 | |||
| 517 pcs | 1034 pcs | 2538 pcs | |||
| $1.743 | $1.47 | $1.397 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Threshold: | 4.4V |
|---|---|
| Type: | Battery Backup Circuit |
| Supplier Device Package: | 16-SOIC |
| Series: | - |
| Reset Timeout: | 35 ms Minimum |
| Reset: | Active High/Active Low |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Output: | Open Drain, Push-Pull |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Voltages Monitored: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Open Drain, Push-Pull 1 Channel 16-SOIC |
| Base Part Number: | ADM693 |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply ADM693ARZ, use the request quote form to request ADM693ARZ pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ADM693ARZ.The price and lead time for ADM693ARZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ADM693ARZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

