AJFPSJFPS12K152
JST
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AJFPSJFPS12K152 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AJFPSJFPS12K152 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AJFPSJFPS12K152 |
|---|---|
| Manufacturer | JST |
| Description | JUMPER SJFPS-81T-M1.0 X2 2" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.462 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 12 AWG |
|---|---|
| Series: | JFPS |
| Number of Rows: | 1 |
| Number of Conductors: | 1 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 24 Weeks |
| Length: | 6.00" (152.40mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Black 12 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 6.00" (152.40mm) |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Contact Finish: | Tin |
| Contact End: | Socket to Socket |
| Color: | Black |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply AJFPSJFPS12K152, use the request quote form to request AJFPSJFPS12K152 pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AJFPSJFPS12K152.The price and lead time for AJFPSJFPS12K152 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AJFPSJFPS12K152.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


