AMIS30660CANH2RG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AMIS30660CANH2RG with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AMIS30660CANH2RG with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AMIS30660CANH2RG |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | IC TXRX CAN HALF DUP 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.10 | $0.988 | $0.77 | $0.636 | $0.502 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.75 V ~ 5.25 V |
|---|---|
| Type: | Transceiver |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Series: | - |
| Receiver Hysteresis: | 80mV |
| Protocol: | CANbus |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names: | 766-1003-1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Drivers/Receivers: | 1/1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Duplex: | Half |
| Detailed Description: | 1/1 Transceiver Half CANbus 8-SOIC |
| Data Rate: | - |
| Base Part Number: | AMIS-30660 |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply AMIS30660CANH2RG, use the request quote form to request AMIS30660CANH2RG pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AMIS30660CANH2RG.The price and lead time for AMIS30660CANH2RG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AMIS30660CANH2RG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
