AQW414S
Panasonic
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AQW414S with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AQW414S with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AQW414S |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | SSR RELAY SPST-NC 80MA 0-400V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $8.16 | $7.65 | $6.80 | $6.46 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $6.12 | $5.44 | $5.10 | $4.76 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Load: | 0V ~ 400V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 1.14VDC |
| Termination Style: | Gull Wing |
| Supplier Device Package: | 8-SOP |
| Series: | PhotoMOS™ AQW |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-SOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Output Type: | AC, DC |
| Other Names: | 255-6053 AQW414S-ND |
| On-State Resistance (Max): | 50 Ohms |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Load Current: | 80mA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Solid State Relay SPST-NC (1 Form B) x 2 8-SOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Circuit: | SPST-NC (1 Form B) x 2 |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply AQW414S, use the request quote form to request AQW414S pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AQW414S.The price and lead time for AQW414S depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AQW414S.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

