ARF477FL
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ARF477FL with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ARF477FL with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ARF477FL |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip |
| Description | RF PWR MOSFET 500V 10A |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $109.12 | $102.882 | $96.646 | $90.411 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 150V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 500V |
| Transistor Type: | 2 N-Channel (Dual) Common Source |
| Supplier Device Package: | - |
| Series: | - |
| Power - Output: | 400W |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | - |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 27 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 16dB |
| Frequency: | 65MHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet 2 N-Channel (Dual) Common Source 150V 65MHz 16dB 400W |
| Current Rating: | 15A |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply ARF477FL, use the request quote form to request ARF477FL pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ARF477FL.The price and lead time for ARF477FL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ARF477FL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


