AWCCA-RX350300-101
Abracon Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AWCCA-RX350300-101 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AWCCA-RX350300-101 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AWCCA-RX350300-101 |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon Corporation |
| Description | RX COIL, 1 COIL 25UH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 280 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $4.80 | $4.397 | $2.718 | |||
| 560 pcs | 1120 pcs | 2520 pcs | |||
| $2.558 | $2.399 | $2.319 | |||
Specifications
Data sheet
| Type: | 1 Coil, 2 Layer |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Size / Dimension: | 1.38" Dia x 0.12" H (35.0mm x 3.0mm) |
| Series: | AWCCA |
| Q @ Freq: | 85 @ 100kHz |
| Other Names: | 535-13615 |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 25µH |
| Function: | Receiver |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Detailed Description: | 1 Coil, 2 Layer 25µH Wireless Charging Coil Receiver 170 mOhm |
| DC Resistance (DCR): | 170 mOhm |
| Current Rating: | - |
| Current - Saturation: | - |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply AWCCA-RX350300-101, use the request quote form to request AWCCA-RX350300-101 pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AWCCA-RX350300-101.The price and lead time for AWCCA-RX350300-101 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AWCCA-RX350300-101.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

