AXE2E3826
Panasonic
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AXE2E3826 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AXE2E3826 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AXE2E3826 |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | CONN HEADER .35MM 38POS SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Series: | P35S |
|---|---|
| Pitch: | 0.014" (0.35mm) |
| Packaging: | Bulk |
| Number of Rows: | 2 |
| Number of Positions: | 38 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Mated Stacking Heights: | 1.5mm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height Above Board: | 0.049" (1.25mm) |
| Features: | Solder Retention |
| Detailed Description: | 38 Position Connector Header, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Contact Finish: | Gold |
| Connector Type: | Header, Outer Shroud Contacts |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply AXE2E3826, use the request quote form to request AXE2E3826 pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AXE2E3826.The price and lead time for AXE2E3826 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AXE2E3826.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

