AZ23C3V0 RFG
TSC (Taiwan Semiconductor)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AZ23C3V0 RFG with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AZ23C3V0 RFG with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AZ23C3V0 RFG |
|---|---|
| Manufacturer | TSC (Taiwan Semiconductor) |
| Description | DIODE ZENER ARRAY 3V SOT23 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 12000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.049 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 3V |
|---|---|
| Tolerance: | ±5% |
| Supplier Device Package: | SOT-23 |
| Series: | - |
| Power - Max: | 300mW |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Other Names: | AZ23C3V0 RFG-ND AZ23C3V0RFG |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 32 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance (Max) (Zzt): | 95 Ohms |
| Detailed Description: | Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 3V 300mW ±5% SOT-23 |
| Configuration: | 1 Pair Common Anode |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply AZ23C3V0 RFG, use the request quote form to request AZ23C3V0 RFG pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AZ23C3V0 RFG.The price and lead time for AZ23C3V0 RFG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AZ23C3V0 RFG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

