B39431R1903A310
Epcos / RF360
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B39431R1903A310 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy B39431R1903A310 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | B39431R1903A310 |
|---|---|
| Manufacturer | Epcos / RF360 |
| Description | DCC6E RESONATORS SELECTIVE TRIMM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 9000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.659 | |||||
Specifications
Data sheet
| Type: | SAW |
|---|---|
| Size / Dimension: | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Series: | R1900 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Other Names: | R1903 |
| Operating Temperature: | -45°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance: | 26 Ohms |
| Height: | 0.039" (1.00mm) |
| Frequency Tolerance: | - |
| Frequency Stability: | - |
| Frequency: | 433.92MHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 433.92MHz SAW Resonator 26 Ohms -45°C ~ 125°C Surface Mount |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply B39431R1903A310, use the request quote form to request B39431R1903A310 pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number B39431R1903A310.The price and lead time for B39431R1903A310 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# B39431R1903A310.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

