B43699B5336Q
EPCOS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B43699B5336Q with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy B43699B5336Q with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | B43699B5336Q |
|---|---|
| Manufacturer | EPCOS |
| Description | CAP ALUM 33UF 450V AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 450V |
|---|---|
| Tolerance: | -10%, +30% |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Size / Dimension: | 0.630" Dia x 1.535" L (16.00mm x 39.00mm) |
| Series: | B43699 |
| Ripple Current @ High Frequency: | 1.16A @ 10kHz |
| Ratings: | - |
| Polarization: | Polar |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Axial, Can |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lifetime @ Temp.: | 6000 Hrs @ 105°C |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance: | 1.3 Ohms |
| Height - Seated (Max): | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 3.1 Ohm @ 100Hz |
| Detailed Description: | 33µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Axial, Can 3.1 Ohm @ 100Hz 6000 Hrs @ 105°C |
| Capacitance: | 33µF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply B43699B5336Q, use the request quote form to request B43699B5336Q pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number B43699B5336Q.The price and lead time for B43699B5336Q depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# B43699B5336Q.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

