B4844
Antenova
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B4844 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy B4844 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | B4844 |
|---|---|
| Manufacturer | Antenova |
| Description | RF ANT 2.4GHZ BLADE SMA MALE PAN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $11.246 | |||||
Specifications
Data sheet
| VSWR: | 1.6 |
|---|---|
| Termination: | Connector, SMA Male |
| Series: | Titanis |
| Return Loss: | -13dB |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 2010B4844-01 627-1000 B4844-01 B484401 |
| Number of Bands: | 1 |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Height (Max): | 1.902" (48.30mm) |
| Gain: | 2.2dBi |
| Frequency Range: | 2.4GHz ~ 2.5GHz |
| Frequency Group: | UHF (2 GHz ~ 3 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 2.45GHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 2.45GHz Bluetooth, WiMedia™, WLAN, Zigbee™ Blade RF Antenna 2.4GHz ~ 2.5GHz 2.2dBi Connector, SMA Male Panel Mount |
| Applications: | Bluetooth, WiMedia™, WLAN, Zigbee™ |
| Antenna Type: | Blade |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply B4844, use the request quote form to request B4844 pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number B4844.The price and lead time for B4844 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# B4844.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation




