B78108S1332K
EPCOS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B78108S1332K with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy B78108S1332K with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | B78108S1332K |
|---|---|
| Manufacturer | EPCOS (TDK) |
| Description | FIXED IND 3.3UH 900MA 290 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 5000 pcs | 10000 pcs | 25000 pcs | 50000 pcs | 65535 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.129 | $0.125 | $0.121 | $0.117 | $0.113 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Breakdown: | Axial |
|---|---|
| Usage: | Unshielded |
| Type: | Wirewound |
| Size / Dimension: | 0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm) |
| Series: | BC |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Ratings: | - |
| Polarization: | Axial |
| Other Names: | 495-5561-2 B78108S1332K-ND B78108S1332K000 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | B78108S1332K |
| Height - Seated (Max): | - |
| Hardware Type: | 3.3µH |
| Frequency - Test: | 115MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 290 mOhm Max |
| Expanded Description: | 3.3µH Unshielded Wirewound Inductor 900mA 290 mOhm Max Axial |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±10% |
| Diameter - Shoulder: | 60 @ 7.96MHz |
| Description: | FIXED IND 3.3UH 900MA 290 MOHM |
| Delay Time: | 7.96MHz |
| DC Resistance (DCR): | - |
| Current Rating: | 900mA |
| Current - Saturation: | Ferrite |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply B78108S1332K, use the request quote form to request B78108S1332K pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number B78108S1332K.The price and lead time for B78108S1332K depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# B78108S1332K.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

