B82432T1124K000
EPCOS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B82432T1124K000 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy B82432T1124K000 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | B82432T1124K000 |
|---|---|
| Manufacturer | EPCOS |
| Description | FIXED IND 120UH 180MA 4.5 OHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 5000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.35 | |||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Wirewound |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Supplier Device Package: | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | SIMID |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Q @ Freq: | 20 @ 796kHz |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 2-SMD, J-Lead |
| Other Names: | B82432T1124K B82432T1124K-ND |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Core: | Ferrite |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 24 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 796kHz |
| Inductance: | 120µH |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 6.3MHz |
| Detailed Description: | 120µH Unshielded Wirewound Inductor 180mA 4.5 Ohm Max 2-SMD, J-Lead |
| DC Resistance (DCR): | 4.5 Ohm Max |
| Current Rating: | 180mA |
| Current - Saturation: | - |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply B82432T1124K000, use the request quote form to request B82432T1124K000 pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number B82432T1124K000.The price and lead time for B82432T1124K000 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# B82432T1124K000.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

