BA4558
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BA4558 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BA4558 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BA4558 |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | IC OPAMP GP 2MHZ 8DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | 250 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.72 | $0.634 | $0.561 | $0.489 | $0.425 | |
| 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | 5000 pcs | ||
| $0.362 | $0.29 | $0.262 | $0.253 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 8 V ~ 30 V, ±4 V ~ 15 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 500µV |
| Supplier Device Package: | 8-DIP |
| Slew Rate: | 1.2 V/µs |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Output Type: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 2 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product: | 2MHz |
| Detailed Description: | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-DIP |
| Current - Supply: | 3mA |
| Current - Output / Channel: | 10mA |
| Current - Input Bias: | 60nA |
| Base Part Number: | BA4558 |
| Amplifier Type: | General Purpose |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply BA4558, use the request quote form to request BA4558 pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BA4558.The price and lead time for BA4558 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BA4558.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

