BFC280905003
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BFC280905003 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BFC280905003 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BFC280905003 |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | CAP TRIMMER 2-18PF 300V TH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 700 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $12.51 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 300V |
|---|---|
| Size / Dimension: | 0.291" L x 0.264" W (7.40mm x 6.70mm) |
| Series: | BFC2 809 |
| Q @ Freq: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 222280905003 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 28 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.354" (9.00mm) |
| Features: | General Purpose |
| Dielectric Material: | - |
| Detailed Description: | 2 ~ 18pF Trimmer Capacitor 300V Top and Bottom Through Hole |
| Capacitance Range: | 2 ~ 18pF |
| Adjustment Type: | Top and Bottom |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply BFC280905003, use the request quote form to request BFC280905003 pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BFC280905003.The price and lead time for BFC280905003 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BFC280905003.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

