BK/HWA-AF
Bussmann (Eaton)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BK/HWA-AF with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BK/HWA-AF with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BK/HWA-AF |
|---|---|
| Manufacturer | Bussmann (Eaton) |
| Description | FUSE HOLDER RAD 125V 35A PNL MNT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $22.94 | $21.852 | $20.213 | $17.482 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $16.389 | $15.296 | $14.204 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage: | 125V |
|---|---|
| Termination Style: | Solder Lug |
| Series: | HWA |
| Other Names: | 283-3846 BK-HWA-AF BK/HWA-AF-ND BK/HWAAF HWA-AF |
| Orientation: | - |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Fuseholder Type: | Holder |
| Fuse Type: | Radial |
| Fuse Size: | Radial 0.147 (3.7mm) pitch |
| For Use With/Related Products: | GMW |
| Detailed Description: | Fuse Holder 35A 125V 1 Circuit Radial Panel Mount |
| Current Rating: | 35A |
| Contact Material: | - |
| Contact Finish: | - |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply BK/HWA-AF, use the request quote form to request BK/HWA-AF pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BK/HWA-AF.The price and lead time for BK/HWA-AF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BK/HWA-AF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

