BU2092FV-E2
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BU2092FV-E2 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BU2092FV-E2 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BU2092FV-E2 |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | IC DRVR SER/PAR I/O 12B SSOP-B20 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.12 | $1.912 | $1.707 | $1.537 | ||
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | |||
| $1.366 | $1.195 | $0.99 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Driver |
| Supplier Device Package: | 20-SSOP-B |
| Series: | - |
| Protocol: | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 20-LSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Other Names: | BU2092FV-E2CT |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 75°C |
| Number of Drivers/Receivers: | 12/0 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Duplex: | - |
| Detailed Description: | 12/0 Driver 20-SSOP-B |
| Data Rate: | - |
| Base Part Number: | BU2092 |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply BU2092FV-E2, use the request quote form to request BU2092FV-E2 pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BU2092FV-E2.The price and lead time for BU2092FV-E2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BU2092FV-E2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

