C167SRLMHAKXQLA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C167SRLMHAKXQLA1 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy C167SRLMHAKXQLA1 with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | C167SRLMHAKXQLA1 |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon Technologies |
| Description | IC MCU 16BIT ROMLESS 144MQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | ROMless |
|---|---|
| Voltage - Breakdown: | PG-MQFP-144 |
| Series: | C16xx |
| RoHS Status: | Cut Tape (CT) |
| Reverse Recovery Time (trr): | 25MHz |
| Requires: | POR, PWM, WDT |
| Program Memory Type: | - |
| Program Memory Size: | CAN, EBI/EMI, SPI, UART/USART |
| Polarization: | 144-BQFP |
| Other Names: | SAK-C167SR-LM HA+-ND SAK-C167SR-LMHAINCT SAK-C167SR-LMHAINCT-ND SAKC167SRLMHAXT |
| Oscillator Type: | A/D 16x10b |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Operating System: | C166 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Part Number: | C167SRLMHAKXQLA1 |
| Expanded Description: | C166 C16xx Microcontroller IC 16-Bit 25MHz ROMless PG-MQFP-144 |
| Description: | IC MCU 16BIT ROMLESS 144MQFP |
| Data SRAM Bytes: | - |
| Data Converters: | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Core Size: | 4K x 8 |
| Controller Series: | External |
| Connectivity: | 16-Bit |
| Clock Rate: | 111 |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply C167SRLMHAKXQLA1, use the request quote form to request C167SRLMHAKXQLA1 pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number C167SRLMHAKXQLA1.The price and lead time for C167SRLMHAKXQLA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# C167SRLMHAKXQLA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



