CD4070BCM
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CD4070BCM with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CD4070BCM with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | CD4070BCM |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC GATE XOR 4CH 2-INP 14SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 15 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 14-SOIC |
| Series: | 4000B |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Number of Inputs: | 2 |
| Number of Circuits: | 4 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL: | 75ns @ 15V, 50pF |
| Logic Type: | XOR (Exclusive OR) |
| Logic Level - Low: | 1.5 V ~ 4 V |
| Logic Level - High: | 3.5 V ~ 11 V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Detailed Description: | XOR (Exclusive OR) IC 4 Channel 14-SOIC |
| Current - Quiescent (Max): | 1µA |
| Current - Output High, Low: | 3.4mA, 3.4mA |
| Base Part Number: | 4070 |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply CD4070BCM, use the request quote form to request CD4070BCM pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CD4070BCM.The price and lead time for CD4070BCM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# CD4070BCM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
