CHF2MIW-X
Panduit
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CHF2MIW-X with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CHF2MIW-X with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | CHF2MIW-X |
|---|---|
| Manufacturer | Panduit |
| Description | TWO MODULE SPACE, 1/3-SIZE FLAT |
| Lead Free Status / RoHS Status | RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.62 | $1.58 | $1.539 | $1.499 | ||
| 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | |||
| $1.458 | $1.418 | $1.337 | |||
Specifications
Data sheet
| Width: | 1.634" (41.50mm) |
|---|---|
| Type: | Modular Insert |
| Style: | 1/3 Size |
| Series: | Mini-Com® |
| RoHS Status: | RoHS Compliant |
| Port Direction: | Straight |
| Other Names: | 298-12528 |
| Number of Ports: | 2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material Flammability Rating: | - |
| Material: | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Length: | 0.894" (22.70mm) |
| For Use With/Related Products: | Mini-Com® Series (Flat, Sloped, Sloped Recessed or Blank) |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 2 Port Modular Insert White, Off 1/3 Size |
| Depth: | 0.655" (16.65mm) |
| Color: | White, Off |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply CHF2MIW-X, use the request quote form to request CHF2MIW-X pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CHF2MIW-X.The price and lead time for CHF2MIW-X depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# CHF2MIW-X.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


