CS47048C-CQZ
Cirrus Logic
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CS47048C-CQZ with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CS47048C-CQZ with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | CS47048C-CQZ |
|---|---|
| Manufacturer | Cirrus Logic |
| Description | IC AUDIO SOC SGL 32BIT 100-LQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 90 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $25.26 | $23.366 | $21.471 | |||
| 180 pcs | 270 pcs | 540 pcs | |||
| $19.955 | $18.314 | $17.429 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - I/O: | 3.30V |
|---|---|
| Voltage - Core: | 1.80V |
| Type: | Fixed Point |
| Supplier Device Package: | 100-LQFP-EP (14x14) |
| Series: | CS470xx |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | 100-LQFP Exposed Pad |
| Other Names: | 598-1657 CS47048B-CQZ CS47048CCQZ |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| On-Chip RAM: | 128kB |
| Non-Volatile Memory: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 24 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | I²C, SPI |
| Clock Rate: | 150MHz |
| Base Part Number: | CS47048 |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply CS47048C-CQZ, use the request quote form to request CS47048C-CQZ pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CS47048C-CQZ.The price and lead time for CS47048C-CQZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# CS47048C-CQZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


