CS47L90-CWZR
Cirrus Logic
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CS47L90-CWZR with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CS47L90-CWZR with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | CS47L90-CWZR |
|---|---|
| Manufacturer | Cirrus Logic |
| Description | IC LOW PRW AUDIO HUB |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $26.00 | $24.047 | $22.098 | |||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $20.538 | $18.848 | $17.938 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - I/O: | 1.8V, 2.0V, 2.5V, 2.7V, 3.0V, 3.3V |
|---|---|
| Voltage - Core: | 1.20V |
| Type: | Audio Codec |
| Supplier Device Package: | 173-WLCSP (5.81x4.65) |
| Series: | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 173-UFBGA, WLCSP |
| Other Names: | 598-2431-1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| On-Chip RAM: | - |
| Non-Volatile Memory: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | I²C, SLIMbus, SPI |
| Clock Rate: | 975 MIPS |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply CS47L90-CWZR, use the request quote form to request CS47L90-CWZR pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CS47L90-CWZR.The price and lead time for CS47L90-CWZR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# CS47L90-CWZR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


