CS48L11-CNZ
Cirrus Logic
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CS48L11-CNZ with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CS48L11-CNZ with confidence from AtechElec.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | CS48L11-CNZ |
|---|---|
| Manufacturer | Cirrus Logic |
| Description | IC - LOW POWER AUDIO DSP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | 490 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $25.00 | $23.125 | $21.25 | $19.75 | $18.125 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - I/O: | 1.8V, 3.3V |
|---|---|
| Voltage - Core: | 1.00V, 1.20V |
| Type: | Fixed Point |
| Supplier Device Package: | 24-QFN |
| Series: | - |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 24-QFN |
| Other Names: | 598-2335 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| On-Chip RAM: | 256kB |
| Non-Volatile Memory: | ROM (160 kB) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | I²C, SPI |
| Clock Rate: | 150MHz |
| Email: | info@atechelec.com |
Introduce
We can supply CS48L11-CNZ, use the request quote form to request CS48L11-CNZ pirce and lead time.Atech Electronics a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CS48L11-CNZ.The price and lead time for CS48L11-CNZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# CS48L11-CNZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

